15 lutego 2021

Poradnia Urologiczna

Najważniejsze informacje, dotyczące funkcjonowania Poradni Urologicznej.

Prezentujemy Państwu kolejną Poradnię Specjalistyczną, mieszczącą się w naszym Szpitalu. Dziś zamieszczamy najważniejsze informacje, dotyczące funkcjonowania Poradni Urologicznej. 

Lokalizacja
Poradnia Urologiczna znajduje się w budynku D, w kompleksie Poradni Specjalistycznych, na parterze, w pokoju nr 008.
Zespół lekarski
W Poradni pracuje na zmianę zespół 5 lekarzy specjalistów oraz dwóch lekarzy w trakcie specjalizacji z urologii:
  • dr n. med. M. Mikulska-Jovanović 
  • dr n. med. B. Misterek
  • lek. med. M. Organek
  • lek. med. M. Kowalski
  • lek. med. P. Wojtasik
  • lek. med. A. Wiejek
  • lek. med. N. Gacuta
Poradnia Urologiczna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 14:00.
Skierowanie
W Poradni przyjmowani są nowi pacjenci ze skierowaniem z POZ. Pacjenci kontynuujący leczenie w naszej Poradni nie muszą dostarczać ponownie skierowania na kolejne wizyty. Na wizytę pierwszorazową lub kolejną należy zarejestrować się pod nr tel. 56 641 3423. Pacjenci, którzy otrzymali kartę DILO wydaną w POZ przyjmowani są bez skierowania w trybie przyspieszonym.

Diagnostyka
Poradnia dysponuje gabinetem wizyt pacjenta, gabinetem badań endoskopowych, gabinetem zabiegowym oraz pracownią badań urodynamicznych.
Poradnia prowadzi pełną diagnostykę chorób urologicznych w tym również diagnostykę obrazową i zabiegową nowotworów układu moczowego w ramach karty DILO, a także kontrolę po leczeniu nowotworów układu moczowego.
Codziennie w gabinecie zabiegowym wykonywane są badania cystouretroskopii (ocena cewki i pęcherza moczowego), biopsje gruczołu krokowego w podejrzeniu raka stercza. Zakładane i wymieniane są cewniki DJ w przypadku kamicy moczowej i/lub zwężeń moczowodów, a także zakładane lub wymieniane cysto lub nefrostomie.
W gabinecie zabiegowym wykwalifikowane Panie pielęgniarki prowadzą zmiany opatrunków oraz iniekcje implantów lekowych w leczeniu raka prostaty.
Wykonywane są wlewy dopęcherzowe preparatów przeciwzapalnych, preparatów w leczeniu śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego oraz wlewów dopęcherzowych chemioterapeutyków stosowanych w leczeniu nowotworów złośliwych pęcherza moczowego.
Diagnostyka chorób układu moczowego opiera się również na ścisłej współpracy z Zakładem Diagnostyki Obrazowej, gdzie wykonywane są badania obrazowe układu moczowego, takie jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny oraz Zakładem Medycyny Nuklearnej, wykonującym scyntygrafię nerek i kości.
W Poradni prowadzona jest kompleksowa diagnostyka nietrzymania moczu u kobiet. Wykonywane są badania urodynamiczne, oceniające działanie pęcherza moczowego oraz usg przezprzedsionkowe /przezpochwowe, oceniające długość cewki moczowej kobiet i mechanizm nietrzymania moczu. Lokalizowane są również wcześniej założone siatki lub taśmy w leczeniu nietrzymania moczu i wypadania narządu rodnego.  
Nowoczesny sprzęt
Poradnia prowadzi pełną diagnostykę obrazową układu moczowego. Posiada dwa wysokiej klasy aparaty USG firmy BK, służące na co dzień do badań pacjentów. Aparaty wyposażone są w komplet głowic USG do badań jamy brzusznej, narządów położonych powierzchownie – moszny, jąder oraz sondę trójpłaszczyznową do badań i biopsji prostaty, z możliwością uzyskania obrazowania trójwymiarowego. W przyszłości możliwa jest rozbudowa nowego aparatu USG o system biopsji fuzyjnej.
Poza nowym aparatem USG nasza Poradnia wzbogaciła się w ostatnim czasie o aparat do elektrostymulacji mięśni krocza, który po zakończeniu szkolenia będzie wykorzystywany w leczeniu nadreaktywności pęcherza moczowego, dysfunkcji mięśni miednicy i leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet, a także nietrzymania moczu u mężczyzn po operacjach nowotworu gruczołu krokowego.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy