19 lutego 2014

Poradnia Laktacyjna zaprasza wszystkie mamy!

Zapraszamy wszystkie mamy szukające pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z karmieniem piersią do Poradni Laktacyjnej

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr W. Biegańskiego w Grudziądzu zapewnia karmiącym mamom i ich dzieciom opiekę nie tylko podczas pobytu w szpitalu, ale także po wypisaniu ich do domu. W strukturach organizacyjnych Szpitala funkcjonuje Poradnia Laktacyjna, zlokalizowana przy ul.Rydygiera 15/17, w której doświadczona lekarka ? certyfikowany doradca laktacyjny pomaga mamom rozwiązywać problemy związane z karmieniem piersią. Podczas wizyt w poradni istnieje możliwość przedstawienia swoich problemów i wątpliwości związanych z karmieniem.
Jakie problemy pomoże rozwiązać doradca laktacyjny ??kłopoty z prawidłowym przystawieniem dziecka do piersi, ?dziecko nie chce ssać i masz wrażenie, że jest „ciągle głodne”, ?pojawia się problem z nawałem,zastojem pokarmu – piersi są bolesne i obrzęknięte,?brodawki są popękane i bolesne,?pojawiają się wątpliwości co do jakości i ilości pokarmu, ?dziecko zbyt często ulewa lub wymiotuje, ?dziecko za mało przybiera na wadze, ?nie wiesz jak często i jak długo powinny trwać karmienia, ?masz alergiczne dziecko,?musisz być na jakiś czas oddzielona od dziecka, a chcesz utrzymać laktację, ?jesteś chora, musisz przyjmować leki i obawiasz się, że zaszkodzą dziecku, ?planujesz naturalnie odstawić dziecko od piersi i wprowadzić stałe pokarmy, Doradca laktacyjny podczas wizyty:
? bada dziecko i kontroluje jego wagę ciała,? ocenia sposób ssania, ?bada piersi mamy.Najistotniejszym elementem wizyty jest obserwacja karmienia. Leżąc na leżance lub siedząc wygodnie w fotelu mama karmi dziecko. Doradca laktacyjny sprawdza technikę karmienia i koryguje ewentualne nieprawidłowości. Jeśli zauważy jakiekolwiek trudności przy karmieniu udziela pomocy, odpowiada na zadawane pytania, stara się rozwiać wszelkie wątpliwości mamy. Przedstawia także możliwości rozwiązania problemu. Na koniec zostaje ustalony termin wizyty kontrolnej, która ma na celu ocenę postępów w karmieniu piersią.
Co zabrać na wizytę?
Na wizytę mama przychodzi ze swoim dzieckiem. Mama powinna być w wygodnym ubraniu, mieć przy sobie książeczkę zdrowia dziecka oraz dwie tetrowe pieluchy.
Poradnia Laktacyjna czynna jest w piątki od godziny 14:00.Wizyty w poradni są bezpłatne. Porady refundowane są przez Szpital.
Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 56 641 34 26.W przypadkach pilnych można skorzystać z porady, poza wymienionym terminem, kontaktując się z doradcą laktacyjnym – nr tel. 601 697 577.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy