20 czerwca 2016

"Położna na Medal" III edycja konkursu

Mamy przyjemność poinformować, że położna Pani Gabriela Iwona Odziemska pracująca w naszym szpitalu została zgłoszona do III edycji konkursu „Położna na Medal”.

   Mamy przyjemność poinformować, że położna Pani Gabriela Iwona Odziemska pracująca w naszym szpitalu została zgłoszona do III edycji konkursu „Położna na Medal”.

Zachęcamy do oddania swojego głosu w konkursie. Głosujemy na stronie:

http://poloznanamedal2016.pl/profil/300-gabriela-iwona-odziemska

Poniżej prezentujemy sylwetkę Kandydatki.

   Gabriela Iwona Odziemska w zawodzie położnej pracuje 35 lat. Jest absolwentką Medycznego Studium Zawodowego nr 2 w Bydgoszczy. Pracę zawodową rozpoczęła w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Wkrótce przeprowadziła się i rozpoczęła pracę w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala Miejskiego w Grudziądzu. Po ukończeniu kursu specjalistycznego na położną środowiskową i rodzinną rozpoczęła pracę w Przychodni Rejonowej. W poradni zorganizowała Szkołę dla Matek, w której propagowała naturalne karmienie „10 kroków do udanego karmienia piersią”, jak również prawidłową pielęgnacją noworodka i niemowlęcia. Kończąc kurs dla instruktorów Szkoły Rodzenia rozszerzyła prowadzone przez siebie zajęcia o ćwiczenia fizyczne, które przygotowują kobiety ciężarne do porodu.
   W roku 2000 Pani Iwona rozpoczęła pracę w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu w POZ-e, następnie w Szkole Rodzenia przy Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w którym pracuje obecnie. Pani Iwona skupia się nad przygotowaniem przyszłych mam do porodu i opieką nad noworodkami, nie zapominając o przyszłych tatusiach.
   Wykorzystując, naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego, pozycje wertykalne, które ułatwiają przejście dziecka przez kanał rodny. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się zajęcia prowadzone w basenie. Ćwiczenia te działają bardzo korzystnie na psychikę przyszłej rodzącej, ale również na statykę jej ciała. Zwiększają one możliwości prawidłowego i korzystnego dla matki i dziecka porodu. Celem Pani Iwony w Szkole Rodzenia jest zminimalizowanie strachu przed porodem i urodzenie zdrowego dziecka.
   W Szkole Rodzenia realizowane są programy profilaktyczne: antynikotynowy, antyalkoholowy i antyrakowy. Obecnie realizowane są programy: „Zasady prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących” oraz „Rola aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”. Pani Iwona współpracuje z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych, prowadzi szkolenia, aktywnie współpracuje z największą w Polsce kampanią edukacyjną „Bezpieczny Maluch”, monitoruje akcje serca płodu-KTG. Pracuje również w Laboratorium Mikrobiologicznym w Poradni chorób przenoszonych drogą płciową, a po ukończeniu kursu i otrzymaniu certyfikatu pobiera cytologię cienkowarstwową (LBC).
   Jest osobą, która ciągle podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach, a uzyskaną wiedzę przekazuje przyszłym rodzicom w Szkole Rodzenia.
Jak sama mówi „….moja praca zawodowa służy kobietom w różnym wieku i na różnym etapie ich życia”. Prowadziła edukację z zakresu Szkoły Rodzenia dla kobiet ciężarnych, osadzonych w Zakładzie Karnym, współpracuje z grudziądzkimi szkołami.

Jej praca jest dla Niej pasją.

Zapraszamy do głosowania na Położną z pasją.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy