2 sierpnia 2003

Pogotowie na Rządzu

Media o nas

Wczoraj otwarta została wyczekiwana przez pacjentów podstacja pogotowia ratunkowego. W siedzibie straży pożarnej na grudziądzkim Rządzu dziś rano zakończył się pierwszy wspólny dyżur.

Mieszkańcy południowej części Grudziądza doczekali się otwarcia podstacji pogotowia ratunkowego na Rządzu, co skróci dojazd karetki do chorych przynajmniej o kilkanaście minut. Na wczorajszą uroczystość przybył m.in. wojewoda Romuald Kosieniak , który pogratulował grudziądzanom modelowego przykładu współdziałania służb ratowniczych i władz:- Oby wyjazdów do rozmaitych nieszczęść było jak najmniej, ale jeśli już zaistnieją, życzę strażakom i ekipie karetki pogotowia sprawnych, skutecznych akcji ratowniczych. Wojewoda przekazał strażakom kluczyki do nowego wozu bojowego typu 664 (wersji ekologicznej na podwoziu Stara), który posiada zewnętrzną instalację do zraszania wodą terenu skażonego lub płonącego podłoża. Jest wykorzystywany zwłaszcza do przejazdów po palącej się trawie. Kosztował 400 tys. zł, a zakupiony został z funduszów Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Wojewódzkiego i UM w Grudziądzu.
Razem skuteczniejsi
Tuż przy stanowisku alarmowym ma swoją siedzibę załoga pogotowia ratunkowego. Adaptacja pomieszczeń dla dyżurującej załogi R-ki kosztowała około 6 tys. zł. – Część tych pieniędzy uzyskaliśmy od sponsorów. Najważniejsze, że R-ka wyjeżdżać będzie do wspólnych akcji zawsze pierwsza, co da komfort strażakom, którzy w razie wypadku skupią się tylko na ratownictwie technicznym i gaszeniu pożaru, nie martwiąc się, kiedy przyjedzie pogotowie, aby zająć się rannymi – objaśnia dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego Marek Nowak – myślę, że pacjenci szybko zauważą korzyści, jakie da im bliskie sąsiedztwo pogotowia i straży, o co zabiegali od dawna szef Oddziału Ratowniczego dr Andrzej Witkowski i prezydent miasta Andrzej Wiśniewski.
Wczorajsza uroczystość była okazją do uhonorowania wieloletniego komendanta KM PSP w Grudziądzu płk. Zenona Gonkowskiego medalem im. Tuliszkowskiego za wybitne osiągnięcia w służbie pożarniczej. Odznaczony przepracował w straży pożarnej 42 lata a do maja br. kierował klubem strażaków-seniorów. W otwarciu podstacji na Rządzu uczestniczyli m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Krzysztof Gerc , dyrektor biura kwatermistrzowskiego Komendy Głównej PSP Zbigniew Szablewski oraz władze samorządowe miasta, powiatu i regionu.fot. PIOTR BILSKI tekst MARZ
Gazeta Pomorska z dnia 2.08.2003 r.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy