16 grudnia 2021

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Podsumowanie akcji.

      Wspólnie z wolontariuszami, zaproszonymi gości i żołnierzami Fundacja Polskich Wartości zapakowała 1800 paczek z artykułami żywnościowymi, przyborami szkolnymi, chemią gospodarczą, kosmetykami dla naszych Rodaków z Litwy i Łotwy. 
Łączna waga wszystkich darów stanowiła ponad 21 ton. Produkty zostały zapakowane do tira i 2 busów ciężarowych. Przez dwa dni w pakowaniu uczestniczyło ponad 100 osób. 
Pod względem ilości zebranych darów tegoroczna, 8. edycja akcji była rekordowa. 
Przeprowadzenie całej akcji było możliwe dzięki ogromnej rzeszy osób i instytucji, które wykazały się wsparciem, zaangażowaniem się w rozmaite działania oraz pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. 
Od 2018 r. „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” gości również w Grudziądzu, gdzie zbiórkę koordynuje Pani Agnieszka Chochliuk – na co dzień pracująca w naszym Szpitalu jako technik elektrokardiolog w Pracowni EEG przy Oddziale Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci.
–  „W tym też roku odbył się mój pierwszy wyjazd na Litwę razem z Fundacją Polskich Wartości. Niesamowite przeżycie, ciężka praca i ogrom emocji, które budują, ale i uświadamiają jak bardzo pomoc jest tam potrzebna.” – mówi Pani Agnieszka.
W związku z coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Grudziądza i okolic jesienią 2019 r. powstał pomysł stworzenia strony Kresowiaczek (https://www.facebook.com/Kresowiaczek) – gdzie znajdują się wszystkie bieżące informacje dotyczące zbiórki, wyjazdów, oraz Fundacji. Tytułowy Kresowiaczek to skrzat z herbem Grudziądza na piersi, który z ekipą wyjazdową jeździ na Litwę. To symbol przyłączenia się Grudziądza do tej szlachetnej akcji. 
– „Za każdy razem staramy się poszerzać grono darczyńców, pomocników, osób zaangażowanych. Współpracę udało się nawiązać nawet z Irlandią. W tym roku do zbiórki przyłączyło się ponad 30 instytucji. Szkoły, firmy, znajomi, osoby prywatne. To piękne, że w tak dobrej sprawie potrafimy połączyć siły. Akcja Boże Narodzenie 2021 r. przerosła nasze oczekiwania, co nie zmienia faktu, że zawsze chcemy więcej! Wdzięczność naszych kochanych Rodaków na Kresach jest warta każdego poświęcenia…” – mówi Pani Agnieszka Chochliuk.
Szczerze gratulujemy tak pięknej inicjatywy!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy