14 lutego 2011

Pacjenci grudziądzkiego szpitala będą znakowani. Żeby szybciej można im było pomóc

Media o nas

Każdy kto zostanie przyjęty do szpitala otrzyma specjalną opaskę z kodem.

W opasce będą zakodowane dane osobowe pacjenta oraz wyniki badań. Za pomocą specjalnego urządzenia odczytają je lekarze szpitala. System znakowania pacjentów ma być uruchomiony jeszcze w lutym.

Po co opaski pacjentom?

– Chorzy mają prawo do spacerów po budynkach szpitala. Mogą pójść do kaplicy, do sklepu, na spacer. Jeśli coś im się stanie, stracą przytomność, lekarze od razu będą wiedzieć co im dolega, na jakim oddziale leżą i jak im pomóc – mówi Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiego szpitala. – Podobne rozwiązania stosują szpitale za granicą.

System był już testowany na oddziałach dziecięco-młodzieżowym i neurochirurgicznym. Działał także na oddziale ginekologiczno-położniczym. Opaski nakładano noworodkom.

Opaski to ostatni etap skomputeryzowania szpitala. Zainstalowanych jest w nim 460 terminali, ponad 300 komputerów i tyle samo kamer oraz 20 serwerów, które odpowiadają za monitorowanie stanu pacjentów. Informatyzację szpitala rozpoczęto sześć lat temu. Do tej pory wydano na nią 10 mln zł. Jedna opaska kosztować będzie około 7 gr.

Artykuł pochodzi z portalu mmgrudziadz.pl z dnia 14.02.2011

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy