Otwarcie Budynków Zaplecza Diagnostyczno – Technicznego
Dnia 21 czerwca odbyło się otwarcie budynków zaplecza diagnostyczno- technicznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
Otwarcie rozpoczęło się tradycyjnie od krótkiej modlitwy ks. Kapelana o pomyślną pracę w nowo otwartych pomieszczeniach. Następnie zaproszeni goście zwiedzali budynki, w których pracować będą służby techniczne szpitala, pracownicy Laboratorium Mikrobiologicznego, Apteki Szpitalnej oraz Patomorfologii. Następnie odbyła się część oficjalna w Sali Bankietowej, gdzie Dyrektor Marek Nowak przywitał zgromadzonych Gości. Specjalne podziękowania skierowane zostały do Pani mgr Zofii Wrzesińskiej, za doradztwo i wsparcie podczas tworzenia Apteki Szpitalnej, oraz do wykonawców i projektantów nowo otwartych budynków, a także do pracowników działu Inwestycji szpitala. Po przemówieniu Dyrektora głos zabrał Prezydent Miasta Grudziądza, który zaznaczył jak niezbędne są nowe pomieszczenia do prawidłowego funkcjonowania Szpitala, a ich wyposażenie, będące w ścisłej europejskiej czołówce pod względem nowoczesności, poprawia szybkość, dokładność i wydajność pracy. Głos zabrała również Pani mgr Zofia Wrzesińska, gratulując Szpitalowi udanej inwestycji, która stanowić może wzór do naśladowania dla innych placówek. Na końcu części oficjalnej Pan Piotr Kryn – Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wręczył Dyrektorowi Markowi Nowakowi list gratulacyjny od Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
BUDYNEK TECHNICZNO – WARSZTATOWYJest to obiekt dwukondygnacyjny, o powierzchni 840 m2, który został włączony do istniejącej infrastruktury komunikacyjnej i połączony z istniejącymi budynkami szpitala tunelem komunikacyjno – instalacyjnym. Położony jest za budynkiem kuchni szpitalnej i stołówki. Znajdować będą się tam m.in. warsztat stolarski, spawalnia, warsztat urządzeń medycznych, pracownia aparatury medycznej, pracownia komputerowa.
Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 594 m2 , gdzie na parterze będą znajdowały się m. in.: Pracownie leków jałowych, Pracownia przygotowawcza, Pracownia leków pozajelitowych, Pomieszczenie receptury, Pracownia cytostatyków. Pierwsze piętro podzielono na dwie części, z czego jedną stanowił będzie Zakład Patomorfologii i jego laboratoria drugą zaś zajmie Bank Krwi wraz z Serologią. Na trzecim piętrze umiejscowione zostanie Laboratorium Mikrobiologiczne, które w zakresie ogólnych badań mikrobiologicznych wykonuje posiewy materiałów klinicznych i materiałów pobranych ze środowiska szpitalnego. W części ogólnej laboratorium będą udostępnione pomieszczenia dla Pacjentów przychodzących w celu pobrania materiałów do badań mikrobiologicznych.. Na ostatniej kondygnacji przewidziano miejsce dla urządzeń technicznych.
BUDYNEK PROSEKTORIUM
Niewielki, jednokondygnacyjny budynek prosektorium znajduje się po lewej stronie nowopowstałej Apteki Szpitalnej. Podzielony został na dwie strefy: dla personelu i dla interesantów (wraz z sekretariatem).
Realizujemy narodowy program
pakietu onkologicznego
Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?