6 września 2019

Oświadczenie w sprawie odwołania Piotra Drzymalskiego

ze stanowiska Dyrektora Szpitala w Grudziądzu

Szanowni Państwo,

informujemy iż w dniu 05.09.19 r. Prezydent Grudziądza odwołał ze stanowiska Dyrektora Szpitala Pana Piotra Drzymalskiego. Decyzja ta nie zakłóca bieżącej działalności Szpitala oraz nie wpływa w żaden sposób na poziom świadczonych usług na rzecz naszych Pacjentów. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem kierować będą zastępcy dyrektora stosownie do posiadanych upoważnień.

Poniżej komunikat Prezydenta Grudziądza w tej sprawie. 

Szanowni Państwo,

po rozmowach przeprowadzonych z moimi współpracownikami, którym powierzyłem nadzór nad pracą Dyrektora Szpitala oraz po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej Szpitala, podjąłem decyzję o odwołaniu Pana Piotra Drzymalskiego z pełnionej przez niego funkcji.

W ostatnim czasie większą aktywność w działaniach zmierzających do wdrażania programu naprawczego przejawiał Organ Tworzący, niż Dyrektor Szpitala. Tymczasem brak wprowadzania w życie działań restrukturyzacyjnych oraz blokowanie przedstawianych Dyrektorowi propozycji przez pracowników skutkują marnowaniem bezcennego czasu oraz wydłużają wprowadzenie w życie procesu niezbędnych zmian. W sierpniu nie podjęto konkretnych działań i decyzji w tym zakresie. Ponadto nie postępuje zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacja zadłużenia.

W związku z odwołaniem Dyrektora Drzymalskiego niezwłocznie ogłoszę konkurs na jego następcę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora Szpitalem będą kierować zastępcy dyrektora stosownie do posiadanych upoważnień.

Maciej Glamowski
Prezydent Grudziądza

Komunikat Prezydenta Grudziądza opublikowany został na stronie Urzędu Miejskiego  www.grudziadz.pl

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy