30 marca 2017

Oświadczenie dyrektora Marka Nowaka

W sprawie politycznej burzy wywoływanej wokół Regionalnego Szpitala Specjalistycznego.

Z powodu nasilających się ataków politycznych wymierzonych w dobre imię Regionalnego Szpitala Specjalistycznego oraz w jego pracowników, ataków przybierających formę zorganizowanej kampanii mowy nienawiści zawierającej kłamstwa na temat działalności szpitala, apeluję do niektórych lokalnych polityków opozycji i radnych o powściągliwość emocji w wyrażaniu własnych opinii.

Nerwowa atmosfera wokół szpitala, którą umiejętnie podsycają, szkodzi lecznicy. Odchodzą od nas lekarze, którzy nie chcą pracować w szpitalu, wokół którego wywoływane są kolejne burze polityczne. Przenoszą się do innych zadłużonych placówek, ale funkcjonujących w znacznie spokojniejszych miastach.

Nie będę polemizował z radnymi, którzy ewidentnie szkodzą szpitalowi. Mam ważniejsze sprawy na głowie, jak choćby utrzymanie wysokiego poziomu kadry i bezpieczeństwa pacjentów. Dlatego z szacunku do mieszkańców i pacjentów nie będę więcej uczestniczył w politycznych spotkaniach, dyskusjach i rozgrywkach. 

W odpowiedzi na lawinę krytykanctwa, do oświadczenia załączam opublikowaną już informację o opinii niezależnych ekspertów na temat sprawozdania finansowego szpitala za 2016 roku oraz rzetelne dane dotyczące funkcjonowania sal hybrydowych – tych sal, których budowę i sens działania również niektórzy radni podawali w wątpliwość.

Jednocześnie dziękuję tym radnym i politykom, którzy – mając na uwadze trudną, ale stabilną sytuację szpitala – wspierają Regionalny Szpital Specjalistyczny i cierpliwie czekają na pierwsze efekty wprowadzonych niedawno zmian.

 

Z wyrazami szacunku

dyrektor Marek Nowak


załączniki:

Sale hybrydowe rocznie ratują setki pacjentów

Niezależni biegli zbadali sprawozdanie finansowe szpitala

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy