Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 67

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 75

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 114
Oświadczenie dyrektora Marka Nowaka - 2017-06-06 - Szpital Grudziądz
6 czerwca 2017

Oświadczenie dyrektora Marka Nowaka – 2017-06-06

W sprawie listu otwartego skierowanego do przewodniczącego Rady Miejskiej w Grudziądzu.

Szanowni Państwo
W odpowiedzi na liczne Państwa i mediów pytania informuję, że nie byłem autorem listu otwartego skierowanego niedawno do przewodniczącego Rady Miejskiej w Grudziądzu i podpisanego przez przedstawicieli środowisk medycznych. W mojej ocenie list ten zawiera cechy, elementy polityczne i zamiast przeciąć, tworzy niepotrzebną dyskusję wokół Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Nigdy pod tak sformułowanym listem nie podpisałbym się. Dystansuję się wręcz od niego i odcinam.
Środowisko medyczne w liście tym oczekuje bliżej nieokreślonej pomocy dla naszego Szpitala. Jak jednak można oczekiwać od władz państwowych wsparcia, nie precyzując jakiej pomocy Szpital potrzebuje? Jak można prosić o to wsparcie i nie podpierać tej prośby konkretnymi działaniami środowiska medycznego?
W mojej opinii, tak sformułowane apele to tylko puste słowa, truizmy i frazesy polityczne powtarzane w Grudziądzu od lat. 
Gdzie są konkrety?! Gdzie są konkretne działania środowiska medycznego podjęte na rzecz uzyskania realnej pomocy dla Szpitala? Nie ma. Niektórzy z nas nie potrafią nawet pochwalić się i pokazać na zewnątrz tego, co do tej pory udało nam się wspólnie wypracować w Grudziądzu.
A udało się wiele. Przy tej okazji informuję Państwa o działaniach podejmowanych przez zespół Szpitala od 2016 r.: 
– dokonaliśmy restrukturyzacji finansowej,
– bezpiecznie obniżyliśmy koszty zaplecza technicznego,
– zwiększyliśmy ilość środków finansowych spływających z NFZ-u,
– rozłożyliśmy na raty 20-letni dług inwestycyjny, korzystając ze wsparcia merytorycznego instytutu prawno-podatkowego,
– przygotowaliśmy Szpital pod kątem wprowadzenia go do sieci szpitali,
– ograniczyliśmy wydatki.
Dodatkowo od maja 2017 r. prowadzę spotkania z poszczególnymi oddziałami w tematach: bezpieczeństwa leczonych pacjentów, stabilizacji finansowej każdego oddziału, zabezpieczenia kadr na przyszłość przez każdego ordynatora, odpowiedzialności ordynatora za funkcjonowanie oddziału w przyszłości.
Oczywiście każdy ma prawo wyrażać swoją opinię. Wolność dyskusji w sferze medycznej powinna być jednak ograniczona wzajemnym szacunkiem, zasadami etyki Naszego Patrona dr. Biegańskiego, a nade wszystko poparta sumienną pracą u podstaw i oddaniem na rzecz pacjentów. Niestety widoczne braki w tych ostatnich zaletach, to obecnie największe skazy i rysy w monolicie środowiska medycznego. W parze z górnolotnymi słowami, zawartymi w liście medyków, nie idą ich czyny. W tym kontekście list taki, przynosi Szpitalowi więcej szkody niż korzyści.
Uważam, że z pracownikami Szpitala osiągnęliśmy już wiele ciężką i odpowiedzialną pracą – róbmy to nadal. Per aspera ad astra. Wtedy nie będziemy musieli restrukturyzować własnych działań, sumień i decyzji.
 Marek Nowak
 dyrektor Szpitala

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy