31 października 2018

Ostatnia decyzja dyrektora Nowaka – szkoła wyższa pielęgniarstwa i położnictwa

– Dziś podpisaliśmy z rektorem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy umowę o utworzeniu Grudziądzkiego Kolegium Pielęgniarstwa i Położnictwa – w ostatnim dniu swojego urzędowania poinformował dyrektor Marek Nowak.

Zawarta umowa dotyczy ustalenia zasad udostępniania Wyższej Szkole Gospodarki bazy Szpitala do prowadzenia przez uczelnię działalności dydaktycznej i badawczej.

– To bardzo ważna informacja dla młodych osób, które chcą się kształcić w Grudziądzu. I ważna informacja ze względu na przyszłość Szpitala – mówi dyrektor Marek Nowak.
Jak zapewnia szef Szpitala studenci będą mogli kształcić się na uczelni praktycznie za darmo. Umożliwi to system dofinansowań i stypendiów.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą przez nauczycieli akademickich, posiadających kwalifikacje do wykonywania zawodu medycznego. Szpital zapewnia bazę dydaktyczną i naukową, ale wszelkie koszty realizacji programu nauczania i adaptacji infrastruktury Szpitala oraz pomieszczeń – poniesie uczelnia.
Grudziądzkie Kolegium Pielęgniarstwa i Położnictwa będzie kształcić studentów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo w formie studiów dualnych albo pomostowych. Będzie również prowadziło szkolenia specjalizacyjne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek w porozumieniu z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Na uczelni będzie można także podjąć studia podyplomowe kompetencyjne i kwalifikacyjne dla personelu podmiotów leczniczych, m. in. w zakresie zarządzania w służbie zdrowia. Dodatkowo: międzynarodowe studia MBA w medycynie oraz projekty kompetencyjne dla pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego.
Łukasz Ernestowicz
Dział Promocji
i Współpracy Międzynarodowej

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy