18 maja 2017

Ogólnopolskie Sympozjum ratowników medycznych w Grudziądzu

W naszym mieście trwa właśnie IV Letnie Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego. Spotkania, warsztaty, wykłady i prezentacje prowadzone są pod hasłem „Stany zagrożenia życia – praktyczne aspekty pracy w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego”.

Sympozjum organizuje Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych. Jego celem jest pogłębienie wiedzy, wymiana wzajemnych doświadczeń, wspólne szkolenia. Podczas tegorocznego sympozjum omawiane są zagadnienia z pediatrii, neurologii, kardiologii i wszystkich innych stanów związanych z zagrożeniem życia.

Jakie wyzwania stawia współczesny świat przed ratownikami medycznymi?

– Przede wszystkim musimy iść z postępem, uaktualniać naszą wiedzę, żeby jak najlepiej ratować pacjentów. Musimy się sami kształcić za własne środki finansowe. Większość z nas pracuje na kontraktach. A ciągła edukacja generuje koszty i jest obciążeniem dla ratowników, a można byłoby te koszty przenieść na pracodawców – mówi Mirosław Bałka, prezes Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych.

Podczas sympozjum zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom ratownictwa medycznego w Grudziądzu.

– Nie mamy się czego wstydzić. I zespoły ratownictwa i szpital są bardzo nowocześnie wyposażone w wysokiej klasy sprzęt – dodaje Mirosław Bałka.

Sympozjum potrwa do piątku.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy