12 czerwca 2020

OGŁOSZENIE – 2020-06-12

Zmiany w funkcjonowaniu Szpitala od 15.06.2020 r.

     W związku z realizacją Decyzji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o uruchomieniu w naszej Placówce oddziałów szpitalnych na rzecz Pacjentów niezakażonych i niepodejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2 oraz o pozostawieniu na rzecz Pacjentów z COVID-19 bazy łóżkowej w ilości 110 łóżek, od 15.06.2020 r. wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu naszego Szpitala:

  • uruchomiony zostaje 15.06.2020 r. od godz. 8.00 Szpitalny Oddział Ratunkowy dla pacjentów niezakażonych i niepodejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2 w dotychczasowej lokalizacji,
  • uruchomiona zostaje 15.06.2020 r. od godz. 8.00 Izba Przyjęć Pediatryczna dla pacjentów, niezakażonych i niepodejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2, która zlokalizowana będzie przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (wejście przez dotychczasowy SOR dla Dorosłych),
  • uruchomione zostają dializy dla naszych Pacjentów w Oddziale Dializ,
  • uruchomiona zostaje realizacja zabiegów planowych w oddziałach zabiegowych,  
  • uruchomione zostają przyjęcia do porodów,
  • zwiększona zostaje częstotliwość wizyt Pacjentów w Poradniach Specjalistycznych z 1 Pacjenta maksymalnie co 20 minut do 1 Pacjenta maksymalnie co 10 minut,
  • zwiększona zostaje ilość osób przyjmowanych w Zakładzie Fizjoterapii z 6 do 13 osób na 1h,
  • uruchomione zostają badania komercyjne w Laboratoriach i Zakładach naszego Szpitala.

W związku z koniecznością zabezpieczenia części szpitala dla Pacjentów z COVID-19, uruchomiono Izbę Przyjęć Zakaźną, która zlokalizowana została w dotychczasowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dla Dzieci. Oddziały dla Pacjentów z COVID-19 zlokalizowane zostały w części kompleksu pediatrycznego naszej Lecznicy.

W niezmienionej lokalizacji pozostaje Gabinet Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, znajduje się w budynku C (pod SOR-em). Gabinet ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W związku z koniecznością wyodrębnienia części Szpitala dla Pacjentów zakażonych COVID-19 konieczne było dokonanie dyslokacji niektórych oddziałów. Zamiana lokalizacji tych oddziałów nie wpływa jednak na ich funkcjonowanie. Przyjęcia zarówno planowe jak i pilne realizowane będą do wszystkich oddziałów szpitalnych naszej Lecznicy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Pacjentów oraz Personelu nadal stosować będziemy podwyższone środki bezpieczeństwa epidemiologicznego tj. prowadzony będzie pomiar temperatury ciała oraz wywiad epidemiologiczny wśród Pacjentów przybywających do wszystkich jednostek naszego Szpitala.

Osoby kierowane na hospitalizację do naszej Placówki, będą miały wykonywany test w kierunku zakażenia koronawirusem.

Prosimy Pacjentów o stosowanie maseczek ochronnych na terenie Lecznicy.

Jednocześnie informujemy, że nasz Szpital zgodnie z Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nadal pozostaje jednoimiennym szpitalem zakaźnym.       

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy