23 maja 2017

Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej również w czołówce rankingu "Wprost"

11 miejsce zajął Regionalny Szpital Specjalistyczny w rankingu tygodnika „Wprost” w zestawieniu „Najlepszych szpitali urologicznych”. 

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Regionalny Szpital Specjalistyczny został sklasyfikowany w czołówce rankingu „Wprost” wśród najlepszych ośrodków kardiologicznych w Polsce. Zajął 15. miejsce, w czołówce wymieniono go wraz z innymi znaczącymi ośrodkami: Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu czy Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.
———–
———–
To nie koniec dobrych informacji. W tym samym rankingu jeszcze wyżej oceniono szpital w Grudziądzu za leczenie chorób urologicznych. Wśród najlepszych ośrodków urologicznych w kraju zajął 11. miejsce wyprzedzając szereg wojewódzkich szpitali specjalistycznych. W szczegółowym rankingu „Biegański” został oceniony jeszcze lepiej: jako najlepszy ośrodek w Polsce leczenia kamicy układu moczowego. Z kolei w zestawieniu zabiegów endoskopowych zajął 6. miejsce.
– Wysokie miejsce zostało okupione naszą ciężką pracą, pracą całego zespołu oddziału urologii. Myślę tutaj nie tylko o zaangażowaniu lekarzy, ale także pielęgniarek i wszystkich pracowników – mówi dr n. med. Magdalena Mikulska-Jovanović, ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej szpitala w Grudziądzu. – Jeśli chodzi o pierwsze miejsce w leczeniu kamicy, to dysponujemy najlepszym sprzętem w kraju, a nasz personel systematycznie bierze udział w kursach i szkoleniach, aby ten sprzęt jak najlepiej wykorzystać.
Gratulujemy całemu zespołowi Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej!
Ranking „Wprost” został przygotowany na podstawie rozesłanych dwóch tysięcy ankiet do szpitali w kraju. Organizator rankingu analizował między innymi: zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur, współczynnik zakażeń, liczbę zatrudnionych urologów, liczbę łóżek i sal operacyjnych.
Najlepszym ośrodkiem urologicznym w Polsce jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy