27 września 2023

Oddział Medycyny Paliatywnej przyjazny naszym pacjentom – 2023-09-27

W Oddziale Medycyny Paliatywnej powstał pokój odwiedzin i pokój pożegnań – zgodnie z ideą stworzenia miejsca, które oprócz zapewnionej specjalistycznej opieki będzie tworzyło domową, przyjazną atmosferę, zapewniało spokój pacjentom i ich rodzinom. 

Oddział Medycyny Paliatywnej na przestrzeni kilku miesięcy zmieniał się, dążąc do zrealizowania pomysłu stworzenia miejsca, które oprócz zapewnionej specjalistycznej opieki będzie tworzyło domową, przyjazną atmosferę, zapewniało spokój pacjentom i ich rodzinom. 
Pierwszym krokiem było przygotowanie pokoju odwiedzin, który pozwoli chorym spotkać się z rodziną, porozmawiać, spędzić czas razem. Pokój wyposażony w aneks kuchenny stwarza możliwość przygotowania posiłku czy zaparzenia herbaty.
To dla nas bardzo ważne, aby osoby chore czuły się zaopiekowane, a jednocześnie miały swobodę w kontakcie z bliskimi. Dla naszych pacjentów to niezwykle istotne  – mieć możliwość i warunku, aby skupić się na chwilach w gronie najbliższych osób, zapominając o chorobie i towarzyszącym cierpieniu. 
Stworzona przez nas idea opieki paliatywnej uwzględniła również ostatnie momenty życia pacjentów. Dla zapewnienia intymności i pełnego poczucia bezpieczeństwa u pacjenta powstał pokój pożegnań. 
To miejsce, w którym rodzina może spokojnie pożegnać się z bliskim, spędzić czas w ciszy i spokoju. Bardzo zależało nam na zapewnieniu zarówno choremu, jak i rodzinie warunków dalekich od aury zwykłej sali. 
Stworzenie przyjaznej atmosfery nie byłoby możliwe bez personelu Oddziału, który  dokłada wszelkich starań, aby było to miejsce, w którym każdą wolną chwilę wykorzystuje się po to, by przeżyć ją godnie, radośnie i spokojnie. Panuje tu poczucie bezpieczeństwa i ciepłe słowo. 
W nadaniu domowych warunków natomiast i wyposażeniu pokoju odwiedzin oraz pokoju pożegnań pomogli nam nasi wspaniali Darczyńcy.
Serdeczne podziękowania składamy firmom: JYSK Polska, Slawbonn – meble na wymiar, TRINITAS Bylica i Wspólnicy S. K. A oraz osobom, które pragną pozostać anonimowi, za pomoc w realizacji naszej misji. 
Jeszcze raz dziękujemy Stowarzyszeniu Nowe Różowe Okulary, które zorganizowało zbiórkę darów dla Oddziału oraz uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem i Publicznego Przedszkola Samorządowego w Nowem za przepiękne własnoręcznie wykonane obrazy.
Dziękujemy  z całego serca za wszystkie ofiarowane dary w imieniu pacjentów i ich rodzin oraz personelu Oddziału Medycyny Paliatywnej.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy