4 września 2008

Nowy sprzęt dla Szpitala

Media o nas

Sprzęt rehabilitacyjny za około 80 tyś. zł. trafi do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami obszar A.

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu dyrektor grudziądzkiej lecznicy Marek Nowak podpisze umowę.
W sumie na ten cel przeznaczono kwotę nieco ponad 330 tys. zł. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozparcelował środki do jednostek, które zgłosiły swój akces do Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami obszar A. PFRON pokrywa 75% kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, szpital musiał natomiast dysponować wkładem własnym w wysokości 25%.

– Za te pieniądze kupimy m.in. zestaw do przyłóżkowej rehabilitacji wykorzystywany przy schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych, rowery treningowe, stół rehabilitacyjny i dwa łóżka rehabilitacyjne z pełnym wyposażeniem. Do szpitala trafi również stymulator do leczenia porażeń wiotkich i spastycznych, zestaw do ćwiczeń biernych i czynnych kończyn, aparat do terapii ultradźwiękowej oraz akcesoria do elektroterapii powiedział Piotr Jaskulski wicedyrektor grudziądzkiego szpitala.
– Sprzęt ten będzie głównie wykorzystywany na naszym oddziale rehabilitacyjnym – dodał Piotr Jaskulski.

Biuro Prasowe
Artykuł ze strony www.grudziadz.pl

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy