11 maja 2018

Nowy ordynator Neurochirurgii zapowiada rozwój oddziału i skrócenie kolejek

Właśnie przeprowadził dwie pionierskie w Szpitalu operacje pacjentów ze złamanymi kręgosłupami. Neuronawigacja, mikrochirurgia, dodatkowa sala operacyjna – to główne cele, które na początku chce zrealizować dr Piotr Jende, nowy szef Oddziału Neurochirurgicznego. 
Piotr Jende jest doktorem nauk medycznych i do tej pory pracował w Klinice Neurochirurgii w Gdańsku oraz Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Kształcił się i poszerzał wiedzę pod okiem jednego z najlepszych neurochirurgów w Polsce prof. Wojciecha Kloca.
– Jestem pod wrażeniem szpitala w Grudziądzu. Czuję się tutaj jak w domu – mówi ordynator i podkreśla zasługi swojego poprzednika dr. Adama Zaborowskiego oraz zespołu, który pracuje w Grudziądzu. – Z kolegami z ośrodka w Grudziądzu znamy się bardzo dobrze od wielu, wielu lat. Ich dokonania i dokonania lekarzy z Gdańska to nasze wspólne sukcesy. 
Grudziądzki ośrodek neurochirurgii ma już swoją renomę. – Moim zadaniem jest nie zaprzepaścić tego, co już zostało stworzone i dać od siebie jak najwięcej doświadczeń, aby przyczynić się do dalszego rozwoju – mówi nowy ordynator. 
Dr Piotr Jende w ostatnich dniach przeprowadził już dwa zabiegi, które nigdy wcześniej nie były wykonywane w Grudziądzu, a w Polsce są rzadkością.
– Niestety tak się stało, że trafiły do nas dwie osoby po wypadkach komunikacyjnych ze złamanymi kręgosłupami. Musieliśmy zabezpieczyć kręgosłup minimalną inwazyjną metodą przezskórną z użyciem stabilizacji implantem Spine Jack – opisuje dr Piotr Jende. – Wprowadziliśmy specjalnym prowadnikiem ten właśnie implant i techniką mikrochirurgiczną ten implant rozprężyliśmy. Wszystko po to, aby jak najszybciej odbudować złamany trzon kręgosłupa.
Ordynator ma konkretne plany na najbliższą przyszłość. Chce wprowadzić nowe mikrochirurgiczne techniki operacyjne wykonywane przy użyciu mikroskopu i przekazać swoją wiedzę asystentom. Szykuje się do zakupu urządzenia neuronawigacji, które dokładnie będzie lokalizowało m. in. guzy i do uruchomienia drugiej sali operacyjnej neurochirurgicznej.
– Dzięki niej będziemy mogli pomagać większej liczbie pacjentów i skrócimy kolejki – dodaje Piotr Jende.
Nowemu ordynatorowi życzymy powodzenia.
Łukasz
Ernestowicz

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy