28 czerwca 2018

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

Sprzęt diagnostyczny o wartości ponad 5,2 mln zł trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grudziądzu. Nikt nie ma tak nowoczesnych urządzeń w Polsce.

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym działa już nowa Pracownia Tomografu Komputerowego oraz nowa Pracownia RTG. Właśnie oficjalnie ją otwarto. 
– Od pewnego czasu działa u nas prężnie zespół, który aplikuje o środki zewnętrzne na inwestycje. Aktywnie poszukuje i przegląda wszystkie oferty konkursowe, do których Szpital może aplikować – mówił podczas skromnej uroczystości Jarosław Boryń, zastępca dyrektora Szpitala. – Sporo naszych wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie. Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego była jak do tej pory naszą największą aplikacją.
Szpital zakupił sprzęt diagnostyczny o wartości ponad 5,2 mln zł. Wszystko po to, aby nasi pacjenci byli ratowani szybciej i bardziej profesjonalnie, a personel aby pracował w bardziej komfortowych warunkach.
– W wielu szpitalach na oddziały ratunkowe trafia zużyty sprzęt. U państwa jest dokładnie odwrotnie. Macie najlepszy system tomografii komputerowej właśnie na SORz-e – przyznał Antoni Nassalski, przedstawiciel firmy Siemens. – Macie do dyspozycji najlepszy aparat do ratowania ludzi. Macie możliwość badania perfuzji, udarów na oddziale ratunkowym. To jest wyższa szkoła jazdy. Macie opcje badań wielonarządowych w olbrzymim zakresie badania anatomicznego. Tego nie mają żadne inne aparaty. Nikt nie ma też takiego zaplecza kardiologicznego jak wy. Operacyjnego i inwazyjnego. To was stawia w pierwszej piątce placówek kardiologicznych w Polsce.
Oprócz najnowocześniejszego aparatu tomograficznego w Polsce, Szpital zakupił także wysokiej klasy aparat RTG do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz przenośny, przyłóżkowy aparat pomalowany w kreskówki dla dzieci.
Oto lista sprzętu i zakupionych urządzeń: tomograf komputerowy 64 warstwowy (64×64), aparat RTG uniwersalny kostno-płucny ambulatoryjny, aparat RTG przyłóżkowy cyfrowy (ze specjalnym malowaniem dla dzieci), ultrasonograf, aparat do wstępnej diagnostyki kardiologicznej, elektrokardiograf z wózkiem, dwa nebulizatory, cztery pulsoksymetry, trzy defibrylatory, cztery wielofunkcyjne wózki do przewożenia chorych, kapnograf przenośny z czujnikiem SpO2, aparat USG ginekologiczny, dwa respiratory transportowe, wideokolonoskop, wideolaryngoskop dla dzieci, dwa kardiomonitory do sali wzmożonego nadzoru, monitor transportowy z EKG, aparat EKG, cztery pompy infuzyjne strzykawkowe i wiele innych. 
Przypomnijmy, że „Biegański” wygrał konkurs i pozyskał na zakup dofinansowanie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Środki te w wysokości 85 proc. kwoty inwestycji przyznało Ministerstwo Zdrowia. 15 proc. wkładu własnego dołożyła Rada Miejska. Remont pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i ich dostosowanie do nowego sprzętu pokrył Szpital ze środków własnych.
Dyrektor Marek Nowak podziękował ministrowi zdrowia w specjalnym liście, który odczytał podczas oficjalnego otwarcia pracowni tomografii i RTG: – „Pomoc ta jest wyrazem wielkiego szacunku dla chorych i personelu. Dziękując, pragnę zapewnić o swoim osobistym wsparciu dla wszelkich działań Pana Ministra na rzecz pacjentów. Proszę przyjąć jeszcze wyrazy uznania za Pana pracę i poświęcenie 
w Ministerstwie w podejmowaniu trudnych decyzji. Życzę dużo zdrowia, wiele dobra i szczęścia oraz spełnienia własnego programu.” 
Łukasz Ernestowicz

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy