26 października 2021

Nowoczesne rozwiązanie utylizacji odpadów medycznych

Dyrekcja Szpitala wraz z władzami miasta Grudziądza podczas wizyty studyjnej w firmie Aton Sp. z o. o. w Stradomi Wierzchniej zapoznała się z innowacyjną technologią utylizacji odpadów medycznych. 

     Wczoraj Dyrektor Szpitala Pan Maciej Hoppe, Dyrektor ds. Technicznych Pan Piotr Jaskulski wraz z władzami naszego miasta – Panią Wiceprezydent Grudziądza Różą Lewandowską, Radnymi Rady Miejskiej, a także przedstawicielami Gminy Grudziądz, na czele z Wójtem Panem Andrzejem Rodziewiczem, Radnymi Gminy Grudziądz i Powiatu Grudziądzkiego, odwiedzili firmę Aton Sp. z o. o. w Stradomi Wierzchniej. Firma ta opracowała nowoczesną technologię utylizacji odpadów medycznych,  nieszkodliwą dla powietrza. Celem wizyty było zaprezentowanie tego unikatowego rozwiązania, jakie mogłoby być w przyszłości wprowadzone w naszym Szpitalu.
W rozwoju naszego Szpitala szukamy najlepszych i bezpiecznych rozwiązań. Czas pandemii postawił przed nami wyzwanie poradzenia sobie z ogromną ilością dodatkowych odpadów medycznych. Aby się zmierzyć z tym zadaniem, znaleźliśmy, po wielu konsultacjach z ekspertami, rozwiązanie bezpieczne, innowacyjne i przede wszystkim w pełni ekologiczne. Planujemy uruchomić przyjazne dla środowiska laboratorium redukcji odpadów medycznych – powiedział Dyrektor Maciej Hoppe. 
W tym celu zorganizowaliśmy dla władz Miasta, Rady Miejskiej i mediów wyjazd studyjny w celu zaprezentowania nowoczesnej technologii utylizacji odpadów medycznych. Wrocławska innowacyjna spółka Aton opracowała unikatową technologię unieszkodliwiania odpadów oraz usuwania odorów w oparciu o zaawansowane badania nad zastosowaniem w tym zakresie specjalnie zaprojektowanych generatorów fal elektromagnetycznych. To rozwiązanie w pełni ekologiczne, przyjazne dla otoczenia. Podejmujemy wszelkie wysiłki, aby takie innowacyjne rozwiązanie wprowadzić w naszym Szpitalu i w ten sposób zlikwidować narastający od miesięcy problem odpadów medycznych, w tym pocovidowych – podkreśla Dyrektor Hoppe – Dziękuję wszystkim uczestnikom wizyty studyjnej za aktywny udział i wszelkie wsparcie we wdrożeniu tej znakomitej technologii. 

Stawiamy na innowacyjne, sprzyjające środowisku rozwiązania. To wielka korzyść dla nas i naszego otoczenia. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy