7 listopada 2018

Nowa urządzenie – Gamma kamera Spect-CT – będzie już w grudniu tego roku na wyposażeniu naszego Szpitala

Maszyna firmy SIEMENS za około 2,7 mln została właśnie wybrana w drodze przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia.

Mamy bardzo dobrą wiadomość!

Nowa urządzenie – Gamma kamera Spect-CT – będzie już w grudniu tego roku na wyposażeniu naszego Szpitala (na zdjęciu dotychczasowy, mocno wyeksploatowany sprzęt). Maszyna firmy SIEMENS za około 2,7 mln została właśnie wybrana w drodze przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia.
Gamma kamera to bardzo nowoczesny sprzęt hybrydowy, który daje bardzo szerokie możliwości w diagnostyce obrazowej. Wiele dziedzin medycyny z powodzeniem może wykorzystywać diagnostykę na tym urządzeniu, a szczególnie istotną rolę ma w chorobach onkologicznych.
Urządzenie sporządza obraz scyntygraficzny i tomograficzny oraz nakłada je na siebie, co daje większą dokładność w określeniu zmian chorobowych. Wynik badania wykonanego przez Gammę kamerę uwzględnia jednocześnie aspekty czynnościowe i anatomiczne badanego a to w efekcie daje możliwość postawienia szybszej i dokładniejszej diagnozy. Dzięki użyciu znaczników izotopowych możemy określić wielkość, lokalizację, rozległość zmian oraz ich charakter. 
Poza diagnostyką, w zakresie możliwości sprzętu SPECT/CT jest również planowanie radioterapii izotopowej, czego efektem może być poprawa celowości i dokładności tej terapii, co dla chorego na nowotwór może oznaczać poprawę skuteczności leczenia.
Należy mieć na uwadze, że używanie znaczników radioizotopowych, specyficznych dla określonego nowotworu to bardzo rozwojowa dziedzina a możliwość bieżącego monitorowania stanu zdrowia chorego na tak nowoczesnym sprzęcie daje naszym pacjentom korzystanie z możliwie najwyższych standardów leczenia.
Dziękujemy Ministerstwu Zdrowia!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy