6 kwietnia 2018

Nowa grafika na ścianie poczekalni dziecięcego SOR-u

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Dziecięcym wolontariusze fundacji Jurka Owsiaka odsłonili bajkowy obraz namalowany na ścianie i przyozdobiony podziękowaniami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Prace nad wielkim malowidłem trwały kilka tygodni. Grafikę opracował i wykonał Piotr Kania, grudziądzki artysta, malarz i tancerz. Sponsorami są firmy Nano Implant i Printmed 3D S.A.
– W zależności od sztuki, którą wykonuję i miejsca w którym pracuję, towarzyszą mi różne emocje – opowiadał o pracy nad obrazem Piotr Kania. – Nie wiedziałem, że tutaj jest taki ruch, że państwo wykonujecie tutaj tak świetną robotę.
– Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takiej inicjatywy – mówił z kolei Karol Awtuch, prezes firmy Printmed 3D S.A.
W obraz wkomponowane są podziękowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla grudziądzkiego szpitala – za pomoc w organizacji finału WOŚP. Malowidło uroczyście odsłonili harcerze i wolontariusze fundacji.
– 25. i 26. finał były bardzo ważne, bo one przyniosły nowe środki na sprzęt, który dotarł do naszego szpitala – podsumowała hm. Edyta Ogonowska, szefowa grudziądzkiego sztabu WOŚP. – Postanowiliśmy, że dopóki Jurek Owsiak będzie grał, będziemy grać razem z nim. Dla dzieci i dla seniorów, którymi już niedługo sami się staniemy.
Głos zabrał też sam Jurek Owsiak: – W Grudziądzu Orkiestra grała wspaniale dzięki wam, dzięki temu, że wasz szpital potrafi pięknie wyeksponować wszystko to, co jest odruchem serc. Dziękujemy, że takie pomysły się realizują.
Przypomnijmy, że do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu przez wszystkie lata działalności WOŚP trafił sprzęt o wartości 2,5 mln zł.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy