14 września 2023

Na terenie naszego Szpitala odbyły się ćwiczenia ewakuacyjno-ratownicze

Zgodnie z obowiązującymi przepisami raz do roku w naszym Szpitalu odbywają się ćwiczenia ewakuacyjno-ratownicze na terenie lądowiska dla śmigłowców HEMS. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami raz do roku w naszym Szpitalu odbywają się ćwiczenia ewakuacyjno-ratownicze na terenie lądowiska dla śmigłowców HEMS. 
Scenariusz ćwiczeń 
Pracownik zabezpieczający operacje lotnicze zauważył, że podczas lotu medycznego śmigłowiec HEMS typu EC 135 lądując na płycie lądowiska doznał uszkodzenia łopaty wirnika głównego z powodu zderzenia z przelatującym ptakiem. Ponieważ w wyniku zderzenia stracił stabilność aerodynamiczną, opadł z wysokości ok. 5 m na płytę lądowiska i zapalił się.
Pracownik postępując zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego przystąpił do akcji ratowniczo -gaśniczej z wykorzystaniem dostępnego sprzętu przeciwpożarowego. Jednocześnie personel SOR powiadomił Państwową Straż Pożarną o występującym zagrożeniu.
Na terenie zdarzenia akcję ratowniczą podjęli także przybyli na wezwanie inni pracownicy techniczni Szpitala.
Na miejsce zdarzenia przybyły jednostki KM PSP w sile 5. zastępów bojowych.
Na podjazd SOR przybyła karetka pogotowia z ratownikami medycznymi. Aplikacyjnie dowódca akcji powiadomił o sytuacji policję.
Podczas ćwiczeń straż pożarna wykorzystała zasoby wody z własnych pojazdów oraz hydrant podziemny ppoż. znajdujący się ok. 30 m od lądowiska. 
W ćwiczeniach czynny udział brali:
  • inspektor PPOŻ. Szpitala,
  • pracownicy Wydziału Technicznego,
  • załoga oraz dowódcy JRG nr 1 i nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu (w sumie 16 funkcjonariuszy i 5 pojazdów).

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy