2 lipca 2019

Mamy przed sobą ogromne wyzwanie

Kluczowe uchwały dotyczące naszego Szpitala zostały przyjęte przez Radę Miejską Grudziądza.

Szanowni Państwo,
obecny czas dla grudziądzkiego Szpitala to okres wprowadzania koniecznych zmian mających na celu poprawę jego funkcjonowania, przede wszystkim w obszarze operacyjnym i finansowym. Proces restrukturyzacji zakłada realizację wybranych działań wskazanych m.in. w Programie naprawczym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, zaakceptowanym przez Radę Miejską Grudziądza w dniu 20.06.2019 r. 
(treść uchwały oraz jej uzasadnienie możecie Państwo znaleźć na stronie http://bip.grudziadz.pl/strony/19284.dhtml)
Przygotowujemy także jednostkę do przekształcenia w spółkę, co wynika z przyjętej w dniu 20.06.2019 r. przez Radę Miejską Grudziądza uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekształcenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu w spółkę kapitałową. Projekt tej uchwały uzyskał akceptację Rady Społecznej Szpitala. Tryb i zasady przekształcenia Szpitala w spółkę wynikają z Ustawy o działalności leczniczej 
(treść uchwały oraz jej uzasadnienie możecie Państwo znaleźć na stronie http://bip.grudziadz.pl/strony/19290.dhtml)
Najbliższe miesiące to bardzo ważny okres dla naszego Szpitala, który będzie miał ogromne znaczenie dla jego dalszego funkcjonowania. Jesteśmy zdeterminowani do przeprowadzenia koniecznych zmian zapewniających naszej lecznicy, jednej z najlepszych tego typu placówek w naszym kraju, stabilność. Czasami będzie się to wiązało z podejmowaniem trudnych decyzji, jednak naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Miasta, ale też pacjentom spoza Grudziądza, specjalistycznej opieki medycznej, w szerokim zakresie oraz na możliwie najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że mając wsparcie osób oraz instytucji, którym zależy na stabilności i rozwoju grudziądzkiej lecznicy, założony cel uda się osiągnąć.
O podejmowanych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informowali. 
Foto źródło: grudziadz.pl

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy