3 kwietnia 2024

II etap rewitalizacji kompleksu pediatrycznego zakończony!

Z życia szpitala

Dziś, po miesiącach modernizacji odbyło się oficjalne otwarcie Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci. Jest to II etap obejmujący projekt pn. „Rewitalizacja kompleksu pediatrycznego”. Całkowita wartość projektu obejmującego modernizację Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci to ponad 8 mln zł, w tym środki przekazane na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Są to środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie blisko 7 mln zł.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przybyli Goście tj.: Senator Rzeczpospolitej Polskiej Ryszard Bober, II Wicewojewoda Kuj.-Pom. Michał Koniuch, Radny Sejmiku Woj. Kuj. – Pom. Michał Czepek, Dyrektor Wydziału Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego, Kuj.-Pom. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy dr Dorota Doktór, Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza, Wiceprezydent Miasta Grudziądza Róża Lewandowska, Wiceprezydent Miasta Grudziądza Szymon Gurbin, Kierownik Referatu Nadzoru nad Szpitalem Paulina Piotrowicz oraz Wójt Gminy Rogóźno Krzysztof Polesiak wraz z Dyrekcją Szpitala oraz kadrą medyczną oddziałów pediatrycznych mogli zapoznać się z całą infrastrukturą i udogodnieniami nowo otwartego Oddziału.

Głównym założeniem rewitalizacji Oddziału była przebudowa, która oprócz wizualnych aspektów stworzy udogodnienie w postaci wyposażenia sal pacjentów w węzły sanitarne. W ten sposób Oddział został przystosowany do potrzeb zarówno dzieci przebywających w szpitalu, jak i ich rodziców. A dzięki wsparciu Wójta Gminy Rogóźno Krzysztofa Polesiaka każda sala doposażona została również w telewizor. Podziękowania ślemy także Wójtowi Gminy Gruta Waldemar Kurkowski, który przekazał nam darowiznę pieniężną w kwocie 5 tys. zł na remont Oddziału.

Rewitalizacja Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci to praca ogromnej liczby osób, pracujących codziennie nad prawidłową realizacją tego zadania. Dlatego to dla naszego Szpitala szczególnie ważny dzień, gdyż z sukcesem udało nam się ukończyć jedną z najważniejszych inwestycji 2023/2024 roku!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy