15 listopada 2017

Harcerze i szefowa sztabu WOŚP odsłonili tablicę fundacji na murach szpitala

– Macie w sobie wiele dobroci. Dziękujemy wam za pomoc – takie słowa skierowali do Edyty Ogonowskiej oraz harcerzy i wolontariuszy WOŚP ordynatorzy i dyrektor szpitala.

Od kilku dni na budynku poradni szpitalnych przy głównym wejściu wisi ścienny, podświetlany plafon ze znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na nim napis: „Fundacja dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc w zakupie sprzętu”.

Dziś harcerze i wolontariusze WOŚP wraz ze swoją szefową harcmistrzynią Edytą Ogonowską oficjalnie odsłonili tę tablicę, a lekarze, ordynatorzy i dyrekcja szpitala podziękowali im za wsparcie, które każdego roku szpital otrzymuje od Fundacji.
– Gratuluję pani zaangażowania, energii, znakomitej organizacji każdego finału akcji, który jest wielkim, radosnym świętem w Grudziądzu. Świętem pokoju, dobroci i miłosierdzia. Świętem, które jednoczy mieszkańców. Życząc dalszych sukcesów, dedykuję pani piękne słowa Henryka Sienkiewicza: „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”. Nie mam żadnych wątpliwości, że są w pani olbrzymie pokłady dobroci, którą nieustanie dzieli się pani z innymi – podziękował Edycie Ogonowskiej dyrektor Marek Nowak. 
– Jestem naprawdę wzruszona. Nie spodziewałam się takich podziękowań. Nie działam w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dla poklasku. Raczej rzadko ktoś mi dziękuje. Dlatego tym bardziej wzruszyło mnie to spotkanie – mówiła Edyta Ogonowska.
Od początku XXI wieku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi w Grudziądzu sprzęt o wartości 1,43 mln zł.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy