14 marca 2014

Grudziądz witał wiosnę uśmiechem!!!!

21.03.2014r. w Szpitalu odbyły się „Warsztaty z Uśmiechem”!

Grudziądz Przywitał Wiosnę Uśmiechem!

W dniach 20-21 marca 2014 r. do Grudziądza zawitał wyjątkowy projekt ? akcja ?Uśmiechnij się?, której pomysłodawcą i wytrwałym realizatorem jest Marek Wysoczyński z Gdańskiego Biura Promocji Kultury. Marek Wysoczyński od lat zbiera autografy i „uśmiechy” znanych osobistości z całego świata,przedstawicieli różnych dziedzin życia (m.in. artyści, sportowcy, politycy) ale także uśmiechy dzieci z całego świata.Z zebranych uśmiechów i autografów stworzył wystawę, zktórą podróżuje po kraju i zagranicą, ?zarażając? uśmiechem miejsca, które odwiedza. Kolekcja Marka Wysoczyńskiego zawiera ponad 10000 własnoręcznych podpisów znanych osobistości, w tym m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Danuty Stenki, członków zespołu Budka Suflera, Urszuli Dudziak i wielu, wielu innych. Więcej o idei projektu oraz o jego realizacji tutaj.Podczas pobytu w Grudziądzu Marek Wysoczyński poprowadził ?warsztaty uśmiechu? dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 (20 marca godz. 12.00) oraz dla małych pacjentów Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu (21 marca godz. 15.00). Podczas warsztatów w szkole uśmiechy z dziećmi rysowali: przedstawiciele ratusza, a także goście specjalni: – pani Karola Skowrońska ? przewodnicząca Zarządu grudziądzkiej Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, która zajmuje się promowaniem i kultywowaniem grudziądzkich tradycji kawaleryjskich- Piotr ?Beeski? Kania i Maciej ?Macio? Wentowski z Sztewite Gang, którzy uatrakcyjnią akcję pokazem break dance.Natomiast w Szpitalu w warsztatach z dziećmi wziął udział Zastępca Prezydenta Grudziądza, przedstawiciele dyrekcji szpitala oraz gość ? Najsilniejsza Polka, niepokonana od 2008 roku Mistrzyni Polski w armwrestlingu – Marlena Wawrzyniak. Finałem akcji było uroczyste otwarcie wystawy ?uśmiechów?, czyli ekspozycja autografów i uśmiechów z kolekcji pana Wysoczyńskiego oraz tych, które narysowały dzieci i znane postacie z Grudziądza.

Wernisaż odbył się w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława w Biegańskiego w dniu 21 marca o godz. 16.00 w Barze pod Oliwką znajdującym się na parterze, w łączniku z kompleksem pediatrycznym.Wystawę będzie można tam oglądać od 21 do 24 marca.

Następnie wystawa została przeniesiona do Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej gdzie pozostanie do 31 marca. zobacz galerię…..

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy