29 września 2017

Dyrektorzy szpitali z Nanning spotkali się z dyrekcją szpitala w Grudziądzu

Robocze spotkanie dotyczyło m. in. struktury organizacyjnej naszego szpitala, relacji z samorządem i władzami centralnymi.

Lekarze z Chin są nie tylko zainteresowani sposobami leczenia w Polsce, ale także zarządzaniem szpitalami i systemem służby zdrowia w naszym kraju.

Huang Ke dyrektor Szpitala nr 7 w Nanning oraz Yue Jin dyrektor Szpitala Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Nanning przez ponad dwie godziny rozmawiali z dyrektorem Markiem Nowakiem i jego zastępcą Jarosławem Boryniem. 
Pytali miedzy innymi o to jak w szpitalu w Grudziądzu udało się ograniczyć średni pobyt pacjentów do 4 dni i jak to możliwe, że niektórzy są zaopatrywani w ciągu 24 godzin od przyjęcia.
– Dzięki temu, że wszystkie nasze pracownie działają 24 godziny na dobę. Ograniczamy liczbę dni pobytu na oddziałach, bo to zmniejsza ryzyko powikłań bakteryjnych – odpowiadał dyrektor Nowak. 
Dyrektorzy z Chin przyznali, że struktura organizacyjna szpitali w obu krajach jest podobna, ale sporo rozwiązań stosowanych w szpitalu w Grudziądzu chcieliby zaadaptować u siebie.
Dziś lekarze z Chin ponownie będą przeprowadzać zabiegi akupunktury na Oddziale Rehabilitacyjnym. Część delegacji będzie uczestniczyła w operacji na Oddziale Neurochirurgicznym. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy