28 października 2011

Dyrektor Szpitala Nagrodzony Portretem Polskiej Medycyny

Portrety Polskiej Medycyny to nagrody przyznawane przez miesięcznik i portal Rynekzdrowia.pl , który dociera do najbardziej opiniotwórczych kręgów środowiska medycznego. Jest to niewątpliwie wyróżnienie dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Wł. Biegańskiego, ponieważ kandydaci nie mogą zgłaszać się do konkursu, są bowiem typowani na podstawie sukcesów i skuteczności działania, jakimi wyróżniają się na tle innych placówek w całej Polsce.

Podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień VII Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się w Warszawie 24 i 25 października 2011 roku, uroczyście wręczono Portrety Polskiej Medycyny 2011. W redakcyjnym głosowaniu zespołów dziennikarskich miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia wybrani zostali laureaci w pięciu kategoriach Portretów: Menedżer (dwie kategorie – placówki publiczne i niepubliczne), Lekarz, Wydarzenie i Lider Rynku Zdrowia.

W kategorii Menedżer Rynku Zdrowia (placówki publiczne) laureatem został Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. W. Biegańskiego w Grudziądzu, co podparte zostało następującym uzasadnieniem:

-Śmiałe, często niekonwencjonalne decyzje menedżerskie, przysparzają dyrektorowi Markowi Nowakowi tyluż zwolenników, co oponentów. Jednego wszak nie można odmówić zarządzającemu od 8 lat Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym w Grudziądzu: konsekwencji połączonej ze skutecznością działania.

Kilka lat temu doszło do fuzji grudziądzkiego szpitala z placówką w Brodnicy, co stanowiło przykład udanej konsolidacji jednostek publicznej ochrony zdrowia. Grudziądzki szpital, z 40 oddziałami łóżkowymi, zatrudniający ok. 2 tys. osób, ma dodatni wynik finansowy.
Dyrektor Szpitala Marek Nowak, dziękując za wyróżnienie i odbierając gratulacje zaznaczył:

– Nasza placówka jest samodzielna i jest publiczna. Uwierzyliśmy w tę samodzielność, w tym znaczeniu, że nie chcemy wyciągać ciągle rąk do kasy państwa. To wyróżnienie nie jest tylko dla mnie, jest nagrodą dla pracowników naszego szpitala. Kilka lat temu wraz z pracownikami chciało nam się chcieć dobrze pracować, rozwijać i dbać o nasz szpital i dalej nam się chce tworzyć jeden z najlepszych szpitali w Polsce.

Artykuł oraz zdjęcie pochodzi z portalu rynekzdrowia.pl

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy