23 stycznia 2008

Dwie nowe karetki w powiecie brodnickim

Nowe ambulanse zakupiono z finansów pięciu gmin, z budżetu powiatu oraz ze środków szpitala. Cena zakupionego pojazdu to 212.903 zł. Do tej kwoty doliczyć trzeba koszt wyposażenia. Łącznie każda z nowych karetek kosztowała ponad 230 tysięcy złotych.

W powiecie brodnickim pracują cztery zespoły ratownicze Pogotowia Ratunkowego. Karetki stacjonują w Brodnicy (dwie) i w Jabłonowie. Obecnie jeden z ambulansów przekazany został do Górzna, zgodnie z zasadą, że rozmieszczenie karetek ma być takie, by było jak najbliżej pacjenta. – mówi starosta Waldemar Gęsicki.
Na nowy ambulans złożyły się samorządy miast i gmin, powiat a także lokalne firmy i zakłady:
– z budżetu Powiatu Brodnickiego-55 tysięcy złotych
– z gmin: Brzozie, Osiek, Bartniczka, Zbiczno, Świedziebnia, Brodnica, Bobrowo, Jabłonowo i Górzno ( kwoty od 10 tysięcy złotych do 1 tysiąca zł ; razem ok. 55 tysięcy złotych.)
Wśród sponsorów prywatnych i firm, które dołożyły się do zakupu sę między innymi : PKO.BP, POLMO, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. , p. Wiśniewscy ?Wytwórnia Opakowań Kartonowych?, J. Wiesiołek ?Wytwórnia Okuć Meblowych?, VOBRO, Piekarnia Maryli Lewandowskiej, DOMGOS.

W końcu roku 2007 Powiat dofinansował także zakup drugiej karetki- 45 tysięcy złotych. Kupiono ją po skasowaniu pojazdu po tragicznym wypadku. Ten zakup wsparły także znacząco finanse z miasta Brodnicy (150 tys. złotych) i z budżetu szpitala w Grudziądzu. .

W 2007 roku z budżetu Powiatu Brodnickiego na zakupy inwestycyjne w szpitalu przeznaczono 1milion zł.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy