10 kwietnia 2024

Dr hab. n. med. Radosław Litwinowicz uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!

Z życia szpitala

To wielkie wydarzenie i wyróżnienie dla naszego szpitala, mieć w swoim gronie tak wybitnego specjalistę! To świadczy o rozwoju naszej kadry medycznej i dowód na to, że nasz personel stawia na grudziądzki szpital!

Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięcia Profesora Litwinowicza, który jest niezwykle zasłużony dla naszego szpitala, jak i całego środowiska medycznego. Jego zaangażowanie, wiedza i profesjonalizm stanowią inspirację dla nas wszystkich.

Profesor Radosław Litwinowicz jest kardiochirurgiem pracującym w Oddziale Kardiochirurgicznym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Poprzednio pracował z Wydziałem Lekarskim CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie pełnił funkcję adiunkta w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii. Na Uniwersytecie Jagiellońskim obronił doktorat oraz uzyskał habilitację.

Tytuł profesora nauk medycznych nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę uzyskał w marcu 2024 roku.

Profesor swoje zainteresowania naukowe skupia wokół kardiochirurgii hybrydowej oraz małoinwazyjnej, które z powodzeniem rozwija w Grudziądzu pracując na jednym z najnowocześniejszych oddziałów kardiochirurgii w Polsce. Jego celem zawodowym jest współtworzenie ośrodka, gdzie pacjenci są leczeni według europejskich standardów.

Serdecznie gratulujemy Profesorowi Litwinowiczowi i życzymy dalszych sukcesów oraz owocnej działalności naukowej!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy