20 października 2017

Do szpitala spłyną miliony złotych dofinansowania na sprzęt medyczny!

W sumie prawie 5 mln zł otrzyma Regionalny Szpital Specjalistyczny na zakup nowego sprzętu m. in. dla Oddziału Ratunkowego.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przyznaniu potężnego dofinansowania dla szpitala w Grudziądzu. W sumie prawie 5 mln zł przekazane zostanie nam z funduszy europejskich i rządowych na wymianę sprzętu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Poradni Kardiologicznej Dziecięcej, Oddziale Kardiochirurgicznym i Oddziale Chirurgii Naczyń.

Całkowita wartość inwestycji jest większa i wynosi niemal 6 mln zł. Dofinansowanie to 85 proc. tej kwoty. Resztę kosztów zakupu sprzętu pokryje szpital i miasto.   

– Szpital spełnił kryteria merytoryczne programu i konkursu, w których aplikował o te środki. To sukces naszej kadry, wszystkich pracowników. Cieszymy się i dziękujemy Ministerstwu Zdrowia – mówi dyrektor Marek Nowak.

Wiadomo już, że do Poradni Kardiologicznej Dziecięcej trafi nowy echokardiograf wart ćwierć miliona złotych. Sala hybrydowa Oddziału Chirurgii Naczyń wzbogaci się o aparat ultrasonograficzny kosztujący ok. 230 tys. zł. Na Oddział Kardiochirurgiczny zakupiony zostanie respirator za ok. 130 tys. zł. 

Te urządzenia zostaną kupione z funduszy pozyskanych w ramach ministerialnych konkursów: „Narodowego Programu Wyrównywania Dostępności do Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego” oraz „Wyposażenie/doposażenie hybrydowej sali operacyjnej na potrzeby chirurgii naczyniowej, kardiologii i kardiochirurgii w roku 2107”. 

Z kolei środki na nowy sprzęt na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i zostały przyznane szpitalowi w konkursie w ramach Działania 9.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy