22 września 2006

Do Grudziądza na dializę

Media o nas

W grudziądzkim szpitalu specjalistycznym otwarto nowy oddział nefrologiczny. Został on wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do dializy.

Urządzenia te będą służyć będą także chorym mieszkańcom powiatu brodnickiego.

Do wyboru

Do tej pory mieszkańcy powiatu korzystali zwykle z usług oddziału nefrologicznego w Golubiu-Dobrzyniu. Teraz będą mogli wybierać także nowy oddział w Grudziądzu.

– Oddział przygotowany jest na wykonywanie 132 dializ miesięcznie – informował doktor Sławomir Trudnowski, ordynator oddziału nefrologii w Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, przedstawiając nowe urządzenia ordynatorom szpitala i gościom zaproszonym na uroczystość.

Starosta brodnicki Waldemar Gęsicki uzyskał zapewnienie dyrektora grudziądzkiego szpitala Marka Nowaka, że jedna sztuczna nerka wraz z całym oprzyrządowaniem trafi na oddział ratunkowy szpitala w Brodnicy. Przy jej użyciu w brodnickim szpitalu będzie można wykonywać dializy ratujące życie przy zatruciach, na przykład alkoholem lub grzybami.

Dializy systematyczne, lecznicze będzie się wykonywać w Grudziądzu lub tak jak dotąd, w Golubiu-Dobrzyniu.

Przypomnijmy, że 30 sierpnia br. podczas spotkania Rady Społecznej Regionalnego grudziądzkiego szpitala decydowano o innych zakupach sprzętu medycznego.

Cyfrowy rentgen

Uchwalono, że szpital zakupi w tym roku nowoczesny system radiografii cyfrowej z kamerami laserowymi, o wartości 800 tysięcy złotych. Z dwóch kompletów jeden trafi do Grudziądza, drugi do szpitala w Brodnicy. System radiografii, oparty na komputerowej rejestracji i obróbce obrazów rtg jest o wiele tańszy od dotychczas stosowanego, który wykorzystuje klisze fotograficzne. Koszty zakupu systemu zwracają się zwykle po roku jego użytkowania.tekst Paweł Stanny
Nowości Grudziądzkie z 23 września 2006

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy