20 grudnia 2022

Dla Was każdego dnia

Przedstawiamy Państwu jedną z najważniejszych jednostek organizacyjnych każdego szpitala, czyli Centralną Sterylizatornię. 

     Centralna Sterylizatornia stanowi jedną z najważniejszych jednostek organizacyjnych każdego szpitala. To tutaj trafiają wszystkie instrumenty oraz narzędzia chirurgiczne w celu unieszkodliwienia drobnoustrojów takich jak wirusy czy bakterie. Pracownicy sterylizacji dzień i noc dokładają wszelkich starań, aby nigdy nie zabrakło narzędzi do przeprowadzenia zabiegów i operacji, zgodnie z planem. 
Walka z drobnoustrojami odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, stanowiącego najnowocześniejszą linię technologiczną, służącą do prowadzenia  dekontaminacji czyli mycia, dezynfekcji i sterylizacji, w skład której wchodzą myjnie – dezynfektory, autoklawy parowe i niskotemperaturowe oraz sprzęt pomocniczy. 
15 wykwalifikowanych pracowników czuwa nad prawidłowością uzyskania efektu końcowego, jakim jest produkt sterylny. Wszystkie te czynności odbywają się w specjalnie zaprojektowanych i przystosowanych do tego celu pomieszczeniach. Aby mieć pewność, że działamy zgodnie z najwyższymi standardami każdą aktywność  monitoruje specjalny system informatyczny.
Pracownicy Centralnej Sterylizatorni niewidoczni na zewnątrz, odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym Szpitalu! To niewidoczni bohaterowie walki o Wasze zdrowie. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy