7 listopada 2007

Cztery nowoczesne kółka dla lekarza

Media o nas

W tym tygodniu oddział ratunkowy grudziądzkiego szpitala otrzyma kolejny samochód sanitarny. To dar od rotarian.

Pozyskany samochód odpowiada standardom obowiązującym w Europie Zachodniej. Tam w składzie typowej karetki ratunkowej nie ma lekarza. Dysponuje on natomiast oddzielnym pojazdem, którym samodzielnie dociera do chorego, natomiast w przypadku wypadku pojawia się na jego miejscu jeszcze przed karetką. Właśnie takim pojazdem jest mercedes vito, który Grudziądzki Klub Rotariański otrzyma od swoich kolegów rotarian z Niemiec.
– Karetka używana była dotychczas przez Niemiecki Czerwony Krzyż w powiecie Bergstrasse w Hesji. Pojazd został zakupiony dzięki wspólnej inicjatywie Grudziądzkiego Klubu Rotariańskiego oraz dwóch klubów niemieckich. Środki na jego zakup pochodzą też częściowo z ogólnoświatowej fundacji rotariańskiej – informuje Lucjan Zubrzycki.

Kilka lat temu grudziądzcy rotarianie przekazali również miejscowemu pogotowiu ratunkowemu karetkę reanimacyjną marki mercedes. Oznakowana po bokach dużym rotariańskim emblematem jest z powodzeniem wykorzystywana przez pogotowie już od kilku lat. Uroczyste przekazanie karetki odbędzie się w najbliższą sobotę.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy