14 listopada 2018

Chińska telewizja o powstającym w Grudziądzu Centrum Chińskiej Akupunktury

W grudniu do Grudziądza przyjeżdża delegacja chińskich lekarzy i przedstawicieli urzędu miasta z Nanning. Wizyta związana jest z zaplanowanym otwarciem Centrum Chińskiej Akupunktury. 

Powstanie ośrodka to efekt współpracy grudziądzkiego szpitala z Komisją Zdrowia w Nanning, które jest miastem partnerskim Grudziądza. W maju tego roku ówczesny dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Marek Nowek podpisał w Nanning Umowę o współpracy i utworzeniu Chińskiego Centrum Akupunktury, Masażu i Leczenia Bólu Przewlekłego. 
Tradycyjne zabiegi medycyny chińskiej mają stanowić dobre uzupełnienie zachodniej medycyny konwencjonalnej i być alternatywą dla tych pacjentów, którym zachodnia medycyna nie jest w stanie pomóc.
Zabiegi w prowadzone w Centrum przez chińskich lekarzy będą miały na celu m. in. zmniejszenie dawek leków u pacjentów, którzy leczeni są farmakologicznie z powodu bólu przewlekłego.
Współpraca grudziądzkiego szpitala z Nanning zaprezentowana została w reportażu telewizji chińskiej o Polsce, Europie i Nowym Jedwabnym Szlaku, który przebiega przez nasz kraj niedaleko Grudziądza. 
Więcej szczegółów o Chińskim Centrum Akupunktury Grudziądzu już wkrótce.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy