31 sierpnia 2016

Bezpłatny program wczesnego wykrywania tętniaka aorty brzusznej

Badania profilaktyczne

Adresatami są mężczyźni w wieku od 65 do 74 roku życia – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

   Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu przystąpił po raz kolejny do realizacji programu: „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzenia badań przesiewowych (USG aorty brzusznej). Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko – pomorskiego.

   Głównym celem działania jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej, a co się z tym wiąże także zmniejszenie śmiertelności związanej z jego pęknięciem oraz zmniejszenie umieralności związanej z operacją naprawczą. Proponowane badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

   Program obejmuje bezpłatne wykonanie 150 badań przesiewowych – USG aorty brzusznej. Realizowany będzie do wyczerpania limitu, ale nie dłużej niż do 09.12.2016 roku.

   Adresatami są mężczyźni w wieku od 65 do 74 roku życia – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Wiek badanych określany jest na podstawie roku urodzenia.

  Badania wykonywane są w Pracowni USG Zakładu Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego Szpitala, przy ulicy Rydygiera 15/17.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, nr telefonu 56 641 46 09.

Na badanie nie jest potrzebne skierowanie, konieczny jest dokument tożsamości.

Zapraszamy Panów do udziału w przedmiotowym programie!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy