28 sierpnia 2018

Bezpłatne badania przesiewowe – usg aorty brzusznej

Badania profilaktyczne

Zapraszamy na bezpłatne badania przesiewowe, w ramach realizacji programu wczesnego wykrywania tętniaka aorty brzusznej. Adresatami są mężczyźni w wieku od 65 do 74 roku życia – mieszkańcy Grudziądza.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, przystąpił po raz kolejny do realizacji „Kujawsko-Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej”. Program finansowany jest w 50% ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i w 50% z budżetu Gminy – miasta Grudziądza.
Głównym celem działania jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej, a co się z tym wiąże także zmniejszenie śmiertelności związanej z jego pęknięciem oraz zmniejszenie umieralności związanej z operacją. Proponowane badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

Program obejmuje wykonanie 100 bezpłatnych badań przesiewowych – usg aorty brzusznej. Realizowany będzie do wyczerpania limitu, ale nie dłużej niż do 14.12. 2018 roku. Adresatami są mężczyźni w wieku od 65 do 74 roku życia – mieszkańcy Grudziądza.
Badania wykonywane są w Pracowni USG Zakładu Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego szpitala, przy ulicy Rydygiera 15/17.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 56 641 46 09. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie, jedynie dokument tożsamości.
Zapraszamy Panów, spełniających określone powyżej kryteria, do udziału w przedmiotowym programie.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy