Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 67

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 75

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 114
Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworu głowy i szyi - Szpital Grudziądz
14 września 2022

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworu głowy i szyi

W ramach X Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi Oddział Otolaryngologiczny zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne mieszkańców Grudziądza i okolic.

    W ramach X Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi Oddział Otolaryngologiczny zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne mieszkańców Grudziądza i okolic.
Bezpłatne badania prowadzone będą w dniach 20-22 września 2022r. w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego, w Poradni Otolaryngologicznej, na I piętrze, w gabinecie nr 120.
Aby zarejestrować się na badanie prosimy dzwonić po nr tel. 56 6414228 w godz. 8:00-13:30. Wyjątkiem będzie piątek 16 września, kiedy rejestracja na badanie odbywać się będzie pod nr tel. 56 641 3429 w godz. 8:00-14:30.
Zaplanowane przez kadrę lekarską Oddziału Otolaryngologicznego badania profilaktyczne związane są z Tygodniem Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
W dniach 19-23 września 2022 r. w wielu szpitalach i przychodniach w całej Polsce prowadzone będą bezpłatne badania i działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z zachorowania na nowotwory głowy i szyi.
Na badania zapraszamy osoby, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy lub znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.
Osoba, która zauważyła u siebie jeden lub więcej spośród 6 niecharakterystycznych objawów nowotworów głowy i szyi i u której dolegliwości trwają co najmniej trzy tygodnie, powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Są to następujące objawy:
  • niegojące się owrzodzenie,
  • biały lub czerwony nalot w jamie ustnej,
  • ból gardła, chrypka,
  • ból podczas połykania lub trudności z połykaniem,
  • guz na szyi,
  • jednostronna niedrożność nosa lub krwista wydzielina z nosa.
Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w 2022 roku promuje nowe hasło „Make It Make Sense: Poznaj ratującą życie regułę 1 przez 3”.
Kampanie takie jak Make Sense mają ogromną rolę w rozwiązywaniu problemu ograniczonej wiedzy na temat nowotworów głowy i szyi wśród społeczeństwa w całej Europie, a szczególnie w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie obserwujemy najwyższe wskaźniki zachorowalności i śmiertelności w Europie.”
W przypadku wczesnej diagnozy i leczenia, rak głowy i szyi może mieć dobre rokowanie.
Zachęcamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych badań. Warto zadbać o swoje zdrowie! 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy