12 lipca 2017

Bezpłatne badania krwi w ramach programu wykrywania zakażeń WZW typu B i C

340 osób może bezpłatnie w grudziądzkim szpitalu zbadać krew pod kątem wykrywania Wirusowego Zapalenia Wątroby.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im.dr W. Biegańskiego w Grudziądzu kolejny raz przystąpił do realizacji Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim, w zakresie przeprowadzania bezpłatnych badań diagnostycznych krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV). Program finansowany jest w 50 % ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz w 50 % z budżetu samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji: Gmina – Miasto Grudziądz oraz Powiat Grudziądzki.
Głównym celem działania jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, zmniejszenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HBV i HCV oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania tym zakażeniom (edukacja na temat możliwych dróg zakażeń wirusem), a w konsekwencji zmniejszenie zapadalności i śmiertelności na marskość wątroby oraz raka wątroby.
Adresatami programu są osoby zamieszkałe w Grudziądzu (240 osób) oraz powiecie grudziądzkim (100 osób), u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.
Program obejmuje wykonanie 340 badań przesiewowych – badania diagnostyczne krwi w kierunku wykrycia bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, u mieszkańców Grudziądza (Gmina Miasto Grudziądz pokryje koszty badań dla 120 mieszkańców) oraz u mieszkańców powiatu grudziądzkiego (powiat sfinansuje koszty badań dla 50 mieszkańców).   
Koszty pozostałych 170 badań pokrywane są z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Program realizuje personel medyczny Laboratorium Analitycznego grudziądzkiego szpitala. Miejscem poboru krwi do badań jest powyżej wymienione laboratorium, zlokalizowane przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B, I piętro).          
Nabór uczestników dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego prowadzi samorząd lokalny, nr tel. 56 45 14 431 lub 56 45 14 443.
Dla pozostałych osób nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja (ewentualny kontakt – nr telefonu 56 641 45 89).
Zapraszamy:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00;
w soboty od godziny 10.00 do 14.00.
Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Świadczenia udzielane będą po okazaniu dowodu osobistego.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy