14 października 2009

Będzie aparatura dla węgrowa

29 września 2009 roku Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiego szpitala, podpisał umowę na zakup wyposażenia obiektów w Węgrowie. Przenosiny lecznicy na przełomie roku są pewne. Przypomnijmy – przetarg na zakup wyposażenia Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu został rozstrzygnięty 3 września.

Z dwóch ofert wybrano tę złożoną przez konsorcjum firm Promed z Warszawy, Dreger z Bydgoszczy oraz Aesculap Chifa z Nowego Tomyśla opiewającą na 74 miliony 700 tysięcy złotych. Druga, złożona przez austriacką spółkę Vamed, była prawie dwukrotnie droższa – przekraczała 134 miliony złotych. Protest złożony przez firmę, dyrekcja szpitala oddaliła jako bezzasadny.

Na wyposażenie wybudowanego po 25 latach szpitala w Węgrowie miasto zabezpieczyło wcześniej kwotę w wysokości 46 milionów złotych. Zmiana kursu euro spowodowała, że środki te okazały się niewystarczające. Brakująca kwota zostanie więc pokryta w ciągu sześciu lat z oszczędności w budżecie szpitala, które pojawią się, gdy nie będzie trzeba wydawać od 4 do 7 milionów rocznie na prace naprawcze wyposażenia i od 1,5 do 2 milionów na jednoczesne funkcjonowanie lecznicy w Węgrowie i przy ul. Szpitalnej. Są też szanse, że miasto wynegocjuje dofinansowanie ze środków rządowych. Wczoraj dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak podpisał umowę ze zwycięskim konsorcjum. – Umowa została wysłana do lidera konsorcjum, który również podpisze ją z dzisiejszą datą – mówił wczoraj w rozmowie z „Nowościami Grudziądzkimi” dyrektor Nowak. – Mają cztery miesiące na dostawę. Myślę jednak, że są na tyle przygotowani i mobilni, że do połowy grudnia dostarczą sprzęt zamówiony w specyfikacji. Mowa zarówno o najprostszych urządzeniach, takich jak narzędzia chirurgiczne, po skomplikowaną aparaturę do przeprowadzania najtrudniejszych zabiegów. Całość służyć będzie nawet kilkanaście lat. – Jestem bardzo zadowolony, że tak szybko udało się podpisać umowę, pamiętając jak trudny był to przetarg – komentował wczoraj dla „Nowości” prezydent Grudziądza Robert Malinowski. – Jestem przekonany, że teraz nie będziemy już napotykać większych trudności, a warunki umowy będą realizowane zgodnie z planem tak, by nasza lecznica jak najszybciej mogła świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie. Jednocześnie nieustannie zabiegam o ciągle potrzebne środki, rozmawiając o naszych potrzebach , między innymi, z ministrami rozwoju regionalnego i zdrowia.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy