30 listopada 2017

Badania aorty w galerii handlowej

Akcja „Zbadaj aortę. Zatrzymaj tętniaka” dziś w Galerii Grudziądzkiej i sklepie Carrefour.

Tętniaki aorty to obecnie jedne z najgroźniejszych anomalii w obrębie układu krwionośnego. Dziś w Galerii Grudziądzkiej lekarze zbadają klientów Carrefoura pod kątem występowania tego zagrażającego życiu schorzenia.
– Tętniaki aorty w większości przypadków przebiegają bezobjawowo. Mają też tendencję do powiększania. Jeśli urosną powyżej pięciu centymetrów, istnieje duże ryzyko ich pęknięcia – mówi Wojciech Lichota, ordynator Oddziału Chirurgii Naczyń szpitala w Grudziądzu. – W przypadku pęknięcia następuje krwotok wewnętrzny, a to często kończy się tragicznie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i badania, dzięki którym można wcześnie wykryć tętniaka i skierować pacjenta na leczenie operacyjne.
Pacjenci często nie są świadomi zagrożenia lub bagatelizują je, odkładają wizytę u lekarza, odstraszają ich też długie kolejki do specjalistów. Dlatego szpital w Grudziądzu wraz z Galerią Grudziądzką i siecią sklepów Carrefour wychodzi im naprzeciw, proponując połączenie badań z miłymi, popołudniowymi zakupami.
Sponsorem akcji jest Galeria Grudziądzka i Carrefour Polska.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy