28 września 2017

Akupunktura i tradycyjna chińska medycyna w szpitalu w Grudziądzu

Dziś w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym chińscy lekarze przeprowadzili trzy zabiegi akupunktury połączonej z paleniem moksy.

Pokazowemu leczeniu poddano pacjentki, które wyraziły na to zgodę i chciały spróbować technik wschodniej medycyny. Zgodziły się także na rejestrowanie zabiegów. Jedna z nich ma problemy z kręgosłupem, druga cierpi na ból w łokciu.

Zabiegi przeprowadzono w gabinecie zabiegowym Oddziału Rehabilitacyjnego pod nadzorem ordynatora dr Piotra Kasprzaka. Przeprowadzili je Yue Jin – dyrektor i główny lekarz Szpitala Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Nanning oraz Pan Xiaoxia – główna lekarka przy Biurze Dziedzictwa Tradycyjnej Chińskiej Akupunktury i Leczenia Moksą w Szpitalu nr 7 w Nanning.
Sterylne igły wbijano delikatnie w skórę pacjentek w miejscu bólu. Obie czuły się dobrze po zabiegu, jedna z nich poddała się także akupunkturze połączonej z paleniem moksy, czyli azjatyckiej rośliny leczniczej.
Podczas trwania pokazu zdecydowano o przeprowadzeniu jeszcze jednego zabiegu na trzeciej pacjentce.
Pokazy transmitowaliśmy na żywo na portalu Facebook. Jeszcze w trakcie prowadzenia zabiegów, kilka transmisji obejrzało łącznie blisko 1,5 tys. osób. A do wieczora – 5 tys. osób.
Kolejne zabiegi zaplanowane są jutro 29 września, 3 października oraz 5 października.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy