12 października 2014

Otwarcie budynku ambulatoryjno – łóżkowego

Zakończyła się budowa budynku ambulatoryjno-łóżkowego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Powstało 201 nowych łóżek i 70 stanowisk ambulatoryjnych oraz 2 najnowocześniejsze hybrydowe sale operacyjne. Uruchomiono tu także Ośrodek Referencyjny firmy Philips w Polsce.

W uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu, która odbyła się dziś, tj. 13 czerwca udział wzięli m.in. Maciej Piróg, Doradca Prezydenta RP, Poseł Tomasz Szymański, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak, a także przedstawiciele Rady Miejskiej z Przewodniczącym Arkadiuszem Goszką na czele oraz przedstawiciele duchowieństwa z ks. Biskupem Andrzejem Suskim na czele, reprezentanci wykonawców, lekarze i pielęgniarki. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. Marian Zembala – Konsultant Krajowy w dziedzinie Kardiochirurgii, prof. Lech Anisimowicz – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Kardiochirurgii, prof. Marek Jackowski – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Chirurgii Ogólnej, prof. Arkadiusz Jawień – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Chirurgii Naczyniowej i prof. Aleksander Araszkiewicz – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychiatrii.
W ramach inwestycji powstał budynek o kubaturze ok. 63 tys. m3 i 13 tys. m2 powierzchni zabudowy, a także łącznik pomiędzy budynkiem ambulatoryjno-łóżkowym a budynkiem ?B?. W nowym kompleksie znajdować się będzie: Oddział Rehabilitacji Ambulatoryjnej, Oddział Reumatologii, Oddział Rehabilitacji, blok operacyjny, Oddział Chirurgii Naczyniowej, Oddział Kardiochirurgii, Oddział Onkologii Klinicznej i Chemioterapii oraz Oddział Endokrynologiczny.
– Dzisiejsza uroczystość wieńczy ponad 30- letnią budowę Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. W ciągu ostatnich 8 lat, kiedy jako Prezydent Miasta miałem realny wpływ na realizację tego projektu były momenty, w których poddawałem pod wątpliwość, że dojdzie do zakończenia inwestycji. Dziś z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że wspólnie osiągnęliśmy sukces. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do otwarcia lecznicy w obiektach przy ul. Rydygiera. Słowa uznania kieruję szczególnie do Marszałka Piotra Całbeckiego oraz Marka Nowaka i jego współpracowników, za determinację, zaangażowanie i ogrom pracy – powiedział prezydent Robert Malinowski.
Najnowocześniejsze w Europie i zintegrowane ze sobą dwie sale hybrydowe dostępne w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym umożliwią przeprowadzenie diagnostyki i specjalistycznych zabiegów w jednym miejscu. Zakupiony sprzęt medyczny pozwala na precyzyjne i skuteczne operowanie pacjentów ze złożonymi wadami serca i naczyń krwionośnych. W salach hybrydowych będzie można przeprowadzać zarówno rutynowe zabiegi angioplastyki wieńcowej, jak również najbardziej skomplikowane zabiegi wad strukturalnych, wad wrodzonych, kardiochirurgiczne i ablacje. Szpital podpisał już kontrakt z NFZ na zabiegi operacyjne w salach hybrydowych do końca 2014 r. W klinice będzie można przeprowadzać rocznie minimum 400 operacji kardiochirurgicznych oraz ponad 600 naczyniowych.
– Nasz Szpital to nowoczesny, nastawiony na innowacyjność, oparty na inteligentnych technologiach podmiot leczniczy, to Szpital naszych marzeń i oczekiwań. Dziś z niekłamaną dumą można powiedzieć, że obiekty te, ich wyposażenie i potencjał kadr, dają gwarancję bezpieczeństwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych i szansę rozwoju. Mamy możliwość praktykowania nowoczesnej medycyny i uczenia się jej – mówi Marek Nowak, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego.
Hybrydowe sale operacyjne znajdujące się w lecznicy wyznaczają nowy standard w dziedzinie technik obrazowania interwencyjnego w Polsce. W pakiecie hybrydowym połączono ze sobą intuicyjne narzędzia Philips dostosowane do konkretnych zabiegów, w tym obrazowanie RTG na żywo oraz dane pacjenta, co pozwoli lekarzom prowadzić zabiegi w sposób szybki, skuteczny i uproszczony. Dzięki obrazowaniu na żywo system zapewnia bezpieczeństwo oraz znakomite efekty kliniczne.
Innowacyjna platforma, w którą wyposażone zostały obie sale hybrydowe w Grudziądzu, gwarantuje ponadto doskonałą jakość obrazu przy znacznie zredukowanej dawce promieniowania rentgenowskiego (ograniczenie dawki rzędu 50-83%), co w efekcie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia zarówno pacjentów, jak również personelu medycznego wykonującego codziennie zabiegi z użyciem promieni rentgena.
Tak wyposażonych i zintegrowanych ze sobą sal hybrydowych z dwoma angiografiami, ultrasonografami oraz intuicyjnym połączeniem rentgenografii i echokardiografii na żywo nie ma w żadnym innym ośrodku w Europie. Oznacza to, że wsparcie radiologiczne podczas zabiegów medycznych w Grudziądzu będzie najlepsze w naszym kraju i unikalne w skali europejskiej.
Artykuł pochodzi ze strony:

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy