29 czerwca 2007

Już w tym roku laryngologia i okulistyka przeniesione zostaną do szpitala w Węgrowie.

Media o nas

Już w tym roku laryngologia i okulistyka przeniesione zostaną do szpitala w Węgrowie.

Budowany od 24 lat nowy grudziądzki szpital specjalistyczny ukończony zostanie w ciągu najbliższych dwóch lat. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznało na tę inwestycję środki z budżetu państwa. W tym roku – 24 miliony zł, a w przyszłym – 40 milionów zł na dokończenie tej inwestycji.

– Jesteśmy szczęśliwi, że nasze zabiegi o zdobycie środków na budowę szpitala, które dzielnie wspierał pan Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, zakończyły się sukcesem – mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. – W ciągu najbliższego półrocza musimy „przerobić” 24 miliony złotych. Na to jesteśmy przygotowani pod każdym względem. Pan doktor Marek Nowak, dyrektor szpitala opracował dokładny harmonogram prac budowlano-montażowych na ten i przyszły rok, aby inwestycję sfinalizować do końca 2008 roku. Żeby pieniądze te mogły zostać wprowadzone do budżetu samorządowego, koniecznym będzie zwołanie w trybie pilnym nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej.

Harmonogram prac na ten rok zakłada m.in. oddanie do użytku dwóch oddziałów szpitalnych na siódmym piętrze głównego bloku łóżkowego. Na niższych piętrach bloku łóżkowego, gdzie znajdować się będą m.in. oddziały internistyczne, kardiologia, endokrynologia, chirurgia ogólna i onkologiczna, ortopedia i ginekologia trwać będą roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.

– Niestety, budowa naszego szpitala ciągnie się już ćwierć wieku – dodaje prezydent Malinowski – i to co zrobione zostało przed paroma laty, musi być już remontowane. Koniecznością będzie na przykład wymiana stolarki okiennej w całym budynku. Przyznane na ten rok i obiecane na przyszły środki niemal w całości pokryją koszty dokończenia budowy szpitala, ale dotyczy to tylko prac budowlano-montażowych. Poza tym potrzebne będą jeszcze niemałe środki na wyposażenie. Starać się będziemy o wsparcie z funduszy Unii Europejskiej.
(Wojciech Rzeszut)
fot. z zasobów własnych szpitala
Gazeta Pomorska z dnia 29.06.2007

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy